Cricket

રાજ કુન્દ્રાને જામીન મળ્યા બાદ શિલ્પા શેટ્ટીની સોશિયલ મીડિયા પોસ્ટ વાયરલ થઈ હતી.

શેટ્ટી-કુંદ્રા પરિવાર આખરે બે મહિના પછી રાહતનો શ્વાસ લઈ શકે છે. રાજ કુન્દ્રાની મુંબઈ પોલીસે અશ્લીલ ફિલ્મોના નિર્માણ અને વિતરણમાં કથિત સંડોવણી બદલ ધરપકડ કરી હતી. 19 જુલાઈએ તેની ધરપકડ કરવામાં આવી હતી અને બાદમાં તેની જામીન અરજી ફગાવી દેવામાં આવી હતી અને રાજને આર્થર રોડ જેલમાં મોકલી દેવામાં આવ્યો હતો.

જો કે, રાજને સોમવારે જામીન મળ્યા હતા અને મંગળવારે સવારે 10:00 વાગ્યે જેલમાંથી મુક્ત કરવામાં આવ્યા હતા અને રાજને તેમના બિઝનેસ પાર્ટનર રિયાન થોર્પે સાથે 50,000 રૂપિયાની જામીન પર મેટ્રોપોલિટન મેજિસ્ટ્રેટ કોર્ટમાં જામીન આપવામાં આવ્યા હતા.

રાજની ધરપકડ બાદ મૌન રહેતી તેની પત્ની અને બોલિવૂડ અભિનેત્રી શિલ્પાએ તેના પતિને જામીન મળ્યા બાદ ઇન્સ્ટાગ્રામ સ્ટોરી દ્વારા પોતાની પ્રતિક્રિયા આપી છે. શિલ્પાએ મેઘધનુષ્યના એક સુંદર ફોટોને કેપ્શન આપ્યું હતું, “ખરાબ તોફાન પછી સુંદર વસ્તુઓ થઇ શકે છે તે સાબિત કરવા માટે મેઘધનુષ્ય અસ્તિત્વ ધરાવે છે.”

અગાઉ અહેવાલ હતો કે રાજ પોર્ન ફિલ્મ રેકેટનો મુખ્ય કાવતરાખોર હતો. રાજ-માલિકીની એપ-હોટશોટ્સ હેઠળ આશરે 70-90 અશ્લીલ વીડિયો બનાવવામાં આવ્યા હતા. રાજ સામે ભારતીય દંડ સંહિતા (IPC) અને IT કાયદાની સંબંધિત કલમો 420 (છેતરપિંડી), 34 (સામાન્ય ઉદ્દેશ), 292 અને 293 (અશ્લીલ અને અશ્લીલ જાહેરાતો અને પ્રદર્શન સાથે સંબંધિત) હેઠળ કેસ નોંધવામાં આવ્યો હતો.

જ્યારે શિલ્પા હાલમાં સુપર ડાન્સર 4 ને જજ કરી રહી છે. ત્યારબાદ અભિનેત્રી ઇન્ડિયાઝ ગોટ ટેલેન્ટનો ન્યાય કરશે. જેનો પ્રોમો તાજેતરમાં રિલીઝ થયો હતો. મલાઇકા અરોરા, કિરોન ખેર અને કરણ જોહર અગાઉ શોને જજ કરી રહ્યા હતા.

79 Replies to “રાજ કુન્દ્રાને જામીન મળ્યા બાદ શિલ્પા શેટ્ટીની સોશિયલ મીડિયા પોસ્ટ વાયરલ થઈ હતી.

 1. Do you want to get an adrenaline rush and experience the excitement with every bet? Do you want to try your luck and ability to analyze the game of your favorite team or athlete? 1xbet application for Android is an ideal solution, which, in addition to emotions, will allow you to earn good money! Don’t miss the opportunity and download the APK to your smartphone or tablet now. Plunge into the world of sports passion! As simple as that, we have completed our 1xbet apk download for android and even launched it, ready for operation now. Install the app by double-clicking on the downloaded file. You can now see the most recent sports results and odds live using 1xBet Sport! No, you cannot play 1xbet if you reside in the US. Including 1xbet mobile Kenya, 1xbet mobile iran, and all other countries are eligible to play. https://nyk2021.aprdev.net/zakariaszsolt/community/profile/piperparkes6022/ Predicting the winning of a Cricket match is not an easy task. Our experts consider various factors such as the weather and pitch condition have such a significant impact on the result. The toss also plays a significant role in which the team is likely to win. The primary object of Today Match Prediction is to help our users prepare better for the upcoming game. Also, we try to publish today match predictions 24 hours before the start of the game, and generally, we are very accurate with our timing. The best part of Cricadium match predictions is that they are 100% free. We, as cricket lovers do not charge for giving you an overview of your favorite team game. The best part of prediction analysis is that you get an idea of everything at a glance. As mentioned, since cricadium does research on past records, forms, modifications, it comes up with the most authentic discussion in detail. We include detailed information about the whole squad and not just playing eleven from the previous match. An analytical discussion of the reserve bench cricketers is also important to understand who should get a chance if his/her team is not playing up to the expectations. The reserve bench players are there to provide support when required and hence excluding them during today match prediction is never accepted.

 2. The LoopNet service and information provided therein, while believed to be accurate, are provided “as is”. LoopNet disclaims any and all representations, warranties, or guarantees of any kind. Oops! Something went wrong. Try refreshing the page or running your search again. Please enter the name of your search. The LoopNet service and information provided therein, while believed to be accurate, are provided “as is”. LoopNet disclaims any and all representations, warranties, or guarantees of any kind. Oops! Something went wrong. Try refreshing the page or running your search again. Please enter the name of your search. Please enter the name of your search. Oops! Something went wrong. Try refreshing the page or running your search again. Oops! Something went wrong. Try refreshing the page or running your search again. http://knksmartcapital.com/dashboard/profile/amie43247210799/ The Eagle Ledge Forest is in north central Vermont in the Town of Elmore, at the end of a town road with views of the nearby Woodbury Mountain Range. Stowe, Vermont is a 30-minute drive. Its unique attributes are exciting to explore and include; rock outcrops, many with 70′ walls, a river and three streams that run through the land and, an open water beaver pond. Near the access point is a potential homesite that overlooks the land and nearby mountains. The managed timber resource is exceptional offering solid asset appreciation. 13.2 Acres in Citrus County, Florida with nearly 285 feet of Paved Road Frontage along Highway 41 (S. Florida Ave). Call or Text Landio anytime for questions or to purchase this property. Please reference the Landio Property ID: Fl_Citrus_00001 Landio Property ID Number: Fl_Citrus_00001 Parcel…

 3. As one of the top CDL Driving Schools in Philadelphia, Global CDL School, is ready to help you start your career in the commercial trucking industry.  We proudly offer our services to the Greater Philadelphia Area, including Bucks County.  Join our elite CDL Training and obtain a CDL License in as little as eight weeks. Lone Star College starts a new training class every Monday. Classes are held Monday through Friday. If you are interested in assistance with lodging, meal money, and a daily shuttle to and from school, you are invited to contact Stevens Transport’s Recruiting Department in Dallas. The company offers two training programs, i.e., the student program and the CDL training program. White Line offers a 4-week instructional CDL training course. White Line CDL Training is a family-run company that has helped countless students become professional truck drivers by providing quality CDL training in Kansas. https://themalachiteforest.com/community/profile/jaimxi867916282/ You need an South Carolina CDL when you operate the following vehicles: Download our free iOS or Android app and practice for your driving test offline or on the go. Driving-Tests.org Many people do their best but still get to the DMV overconfident and underprepared because they fail to do some of the simple… General Knowledge Written Exam If you’re aiming to become Class B qualified, you will need to take at least one extra endorsement exam after the CDL general knowledge DMV test in South Carolina. Endorsements are add-on qualifications for your main license; some are compulsory for certain vehicle types. All Class B vehicles are equipped with air brakes, so aspiring Class B drivers would need to pass the Air Brake endorsement exam. There are no Air Brake endorsement DMV test questions on this quiz, but we do have a separate DMV permit practice test for the Air Brake qualification on our website – so you won’t need to look for one elsewhere.

 4. 記事の目次 ストレートフラッシュは一般的なポーカーの役の中では最強の役です。 ということで、ポーカーの役(マーク)の強さとその出現確率についてご説明しました。 デューストゥーセブン ローボールの役のランクは従来の「ハイ」ハンドの役のランクを逆転した形になります。 ハイポーカーでは最も弱い役 (例えばスートの異なる 7-5 ハイ) が、デューストゥーセブン ローボールでは最も強い役 (「パーフェクト セブン」ローまたは「ホイール」) となります。 コメント 連番と スート のパターンを組み合わせると、 ストレート となるパターンは、10×1,020で10,200通りとなります。 その他のドロー形式ゲームをプレイしたい方は、同じく人気のトリプルドロー 2-7 ローボール、ファイブカードドロー、バドゥーギをお試しください。どれも大人気のテキサスホールデムとは趣きが異なるため良い気分転換になります。またポーカー トーナメントも開催しています。 https://page-wiki.win/index.php/ドラゴン_ポーカー_スペダン コンニコワ氏がポーカーから学んだもっとも大事なこととは、臆しない精神でした。結局ポーカーも人生と同様に、不確実なことが多い中で最良の決断を下してゲームに勝たなければいけません。 ポーカーの理論と金融市場との共通点が様々な例を用いて説明されており、金融市場への理解を深めることができ、新たな投資アイデアのヒントにすることができます。 ポーカーで強い手となるスリーカード、ストレート、フラッシュ、フルハウスなどの手は名前こそ、ポーカーをする人であれば知っていますが、実はなかなか配られないハンドです。ジョーカーがないポーカーではだいたい、ワンペア、ツーペア同士の戦いになることが一般的です。そのときにどの程度のハンドが必要なのか、ということが一般的に勝負するときの「レンジ」となります。

 5. A friend of mine advised this site. And yes. it has some useful pieces of info and I enjoyed scaning it. Therefore i would love to drop you a quick note to express my thank. Take care

 6. I’m impressed, I need to say. Really rarely do I encounter a blog that’s both educational and entertaining, and let me tell you, you have hit the nail on the head.

 7. A good web site with interesting content, that’s what I need. Thank you for making this web site, and I will be visiting again. Do you do newsletters? I Can’t find it.

 8. বাংলা প্রশ্ন উত্তর সাইট তল্লাশি, আজই আপনার সমস্যা নিয়ে প্রশ্ন করুন , অভিজ্ঞ ব্যক্তিগন আপনার প্রশ্নের উত্তর দিয়ে সহযোগিতা করবে । তাছাড়াও অন্যাদের প্রশ্নের উত্তর দিয়ে, জিতে নিন আকর্ষণীয় পুরস্কার । তল্লাশিতে যেকোনো বিষয়ে প্রশ্ন করতে পারেন।।

 9. Hey very cool site!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your website and take the feeds also…I’m happy to find so many useful information here in the post, we need develop more strategies in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 10. whoah this blog is wonderful i really like reading your articles. Keep up the great paintings! You realize, a lot of people are hunting round for this info, you could help them greatly.

 11. Pingback: 2babylonian
 12. whoah this blog is wonderful i really like reading your articles. Keep up the great paintings! You realize, a lot of people are hunting round for this info, you could help them greatly.

 13. Unquestionably believe that which you said. Your favorite reason seemed to be on the net the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed while people consider worries that they plainly don’t know about. You managed to hit the nail on the head. Will probably be back to get more. Thanks

 14. of course like your web-site however you have to check the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the reality then again I will surely come back again.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *