Rashifal

15 વર્ષ પછી હવે બ્રહ્માજી એ આ 2 રાશિને આપ્યું છે મોટું વરદાન બનશે પૈસા દાર

આ દિવસે ઈચ્છિત ઈચ્છાઓ અમુક હદ સુધી પૂર્ણ થતી જોવા મળશે, જે કામો ઘણા દિવસોથી પરેશાન હતા, તે પણ પૂરા થતા જણાય છે. જેઓ IT અને મીડિયા સંબંધિત નોકરીઓ કરે છે તેઓ તેમની ઇચ્છિત જગ્યાએ ટ્રાન્સફર મેળવી શકે છે. ડિઝાઈનિંગ સાથે સંબંધિત બિઝનેસ કરનારાઓને સફળતા મળશે. વિદ્યાર્થીઓ અહીં અને ત્યાં વર્ગની વસ્તુઓમાં સમય પસાર કરીને તેમનો કિંમતી સમય બગાડી શકે છે. બ્યુટી ટ્રીટમેન્ટ લેવા માટે દિવસ યોગ્ય છે. સ્વાસ્થ્યની દૃષ્ટિએ તમારે માનસિક તણાવ અને આળસથી દૂર રહેવું પડશે. દેવીની પૂજા કરવી જોઈએ, તેમના આશીર્વાદથી પરિવારમાં ખુશીઓ આવશે.

આજે ઘણા તણાવ પછી પણ તમે કંઈક સકારાત્મક અનુભવ કરશો, જેના કારણે તમને કામ કરવાની ઉર્જા મળશે. નાની નાની ખુશીઓ સાથે આનંદમાં દિવસ પસાર કરો. ઓફિશિયલ ડેટાને ખૂબ જ કાળજીપૂર્વક રાખો, ડેટા ખોવાઈ શકે છે. જે લોકો નવો બિઝનેસ શરૂ કરવા માગે છે તેમણે મોટા પાયે રોકાણ ન કરવું જોઈએ. સ્વાસ્થ્યના દૃષ્ટિકોણથી, આહારમાં બરછટ અનાજ અને ફાઇબરથી બનેલી ખાદ્ય વસ્તુઓનું વધુ સેવન કરવું વધુ સારું રહેશે. નાના ભાઈના અભ્યાસમાં પણ ધ્યાન આપવું પડે છે, સાથે જ તેનો સ્વભાવ પણ બગડી રહ્યો છે, તો તેને પણ કાબૂમાં લેવાની જરૂર છે. તમને મિત્રોનો સહયોગ મળશે.

આજે તમારે લાભ મેળવવા માટે સાવધાન રહેવું પડશે. જો ઓફિસમાં કામ તમારા હિસાબે નથી થઈ રહ્યું તો તમારે તેમાં ધીરજ રાખવી જોઈએ. બિનજરૂરી ચિંતાઓ અને દલીલોથી દૂર રહો. વેપારીઓએ વધુ પડતો માલ ડમ્પ ન કરવો જોઈએ, નહીં તો આર્થિક નુકસાન થઈ શકે છે. સ્વાસ્થ્યમાં બ્લડપ્રેશરના દર્દીઓએ સાવધાન રહેવું પડશે, તો બીજી તરફ ગુસ્સાની સ્થિતિથી દૂર રહો. માતાના સ્વાસ્થ્યમાં થોડી નરમાઈ રહેશે. જો તમે વાહન બદલવાનું વિચારી રહ્યા છો, તો આ માટે સમય યોગ્ય છે. જમીન અને મકાન સાથે જોડાયેલી વસ્તુઓ પણ બનાવવામાં આવી રહી છે.

આજનો દિવસ લગભગ સામાન્ય રહેવાનો છે, આવી સ્થિતિમાં તમે જે કામ ઈચ્છો તે કરી શકો છો. ઓફિસમાં કામ ધૈર્યથી કરવું યોગ્ય રહેશે. વેપારી વર્ગે કામ પર વધુ ધ્યાન આપવું જોઈએ, જો તમે ભાગીદારીમાં કોઈ નવો ધંધો કરવાનું વિચારી રહ્યા છો તો તે યોગ્ય રહેશે. સોના-ચાંદીના વેપારમાં લાભ થશે. વિદ્યાર્થીઓ આગામી પરીક્ષાઓને લઈને ચિંતિત દેખાશે. પેટ સંબંધિત સમસ્યાઓ તમને સ્વાસ્થ્યમાં પરેશાન કરી શકે છે, જ્યારે બીજી બાજુ, જંક ફૂડના વધુ પડતા સેવનથી બચવું પડશે. સભ્યો સાથે સારો તાલમેલ જાળવો, પારિવારિક નિર્ણયોમાં મોટી ભૂમિકા ભજવવી પડશે.તુલા કન્યા

47 Replies to “15 વર્ષ પછી હવે બ્રહ્માજી એ આ 2 રાશિને આપ્યું છે મોટું વરદાન બનશે પૈસા દાર

 1. That is really interesting, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your feed and look ahead to looking for
  more of your magnificent post. Additionally, I have shared
  your site in my social networks

 2. I think this is among the most important info for me.

  And i’m glad reading your article. But want to remark on some general things, The site style is great, the articles is really great
  : D. Good job, cheers

 3. Thank you a lot for sharing this with all folks you actually recognise what you’re talking approximately!

  Bookmarked. Kindly also talk over with my web site =).
  We may have a link exchange arrangement among
  us

 4. Its like you read my mind! You appear to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few
  pics to drive the message home a bit, but instead
  of that, this is magnificent blog. A great read.
  I’ll certainly be back.

 5. Hello, Neat post. There’s an issue along with your web site in web explorer, might test this?
  IE nonetheless is the marketplace leader and a huge component
  of other folks will pass over your great writing because of
  this problem.

 6. Having read this I believed it was extremely enlightening.
  I appreciate you taking the time and energy to put this informative article together.
  I once again find myself spending a significant amount of time
  both reading and commenting. But so what, it
  was still worth it!

 7. Thanks a lot for providing individuals with a very breathtaking chance to read in detail from this site. It is always very lovely and packed with a great time for me and my office friends to visit your blog at a minimum 3 times every week to find out the newest stuff you have got. And definitely, I’m so at all times motivated considering the dazzling points served by you. Some 3 areas in this post are certainly the most beneficial we have all had.

 8. Nice read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he just bought me lunch as I found it for him smile Therefore let me rephrase that: Thank you for lunch!

 9. Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any
  widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything.
  I truly enjoy reading your blog and I look forward to your new updates.

 10. After I originally commented I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a
  comment is added I get four emails with the exact same comment.
  There has to be a means you can remove me from that service?
  Thanks a lot!

 11. Aw, this was a very nice post. In idea I wish to put in writing like this moreover taking time and precise effort to make an excellent article! I procrastinate alot and by no means seem to get something done.

 12. Howdy I wanted to write a new remark on this page for you to be able to tell you just how much i actually Enjoyed reading this read. I have to run off to work but want to leave ya a simple comment. I saved you So will be returning following work in order to go through more of yer quality posts. Keep up the good work.

 13. Amazing! Your site has quite a few comment posts. How did you get all of these bloggers to look at your site I’m envious! I’m still studying all about posting articles on the net. I’m going to view pages on your website to get a better understanding how to attract more people. Thank you!

 14. I have recently started a web site, the information you offer on this website has helped me greatly. Thanks for all of your time & work. “If you see a snake, just kill it. Don’t appoint a committee on snakes.” by H. Ross Perot.

 15. This blog post is excellent, probably because of how well the subject was developed. I like some of the comments too though I could prefer we all stay on the subject in order add value to the subject!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *