Rashifal

શનિદેવએ ૪ રાશીને આપ્યા છે આશીર્વાદ હવે રાતોરાત બનશે કરોડપતિ….

મીન

આજે તમારું દાંપત્ય જીવન સુખમય રહેશે. તમે કોઈના માટે ખોટી વિચારધારા પણ ધરાવી શકો છો. આવનારા થોડા દિવસોમાં ઘણી સારી તકો તમારા હાથમાં આવશે. તમારી આસપાસના લોકો કંઈક એવું કરી શકે છે જેનાથી તમારો લાઈફ પાર્ટનર તમારા પ્રત્યે ફરીથી આકર્ષણ અનુભવે. સમયસર કામ પૂરું કરવા બદલ સૌને તાળીઓ મળશે. યોગ્ય આયોજન સાથે, તમે તમારી કારકિર્દીમાં પરિવર્તન લાવી શકો છો.

મેષ 
ઉચ્ચ અધિકારીઓ દ્વારા કાર્યની પ્રશંસા કરવામાં આવશે અને તેઓ તમારા પ્રેરણા સ્ત્રોત બનશે. તમારે ચિંતા કરવાની જરૂર નથી. આજે તમારું દુ:ખ બરફની જેમ પીગળી જશે. રોમાન્સ ભટકવું અને પાર્ટીઓ ઉત્તેજક હશે પરંતુ તે જ સમયે થકવી નાખશે. આજનો દિવસ લાભદાયી સાબિત થશે. જૂના રોગોમાં તમને રાહત મળી શકે છે. સામાજિક કાર્યોને લગતા પ્રવાસના પ્રબળ યોગ છે. તમારા દ્વારા કરવામાં આવેલ કામ તમારી પ્રતિષ્ઠામાં વધારો કરશે.

વૃષભ 
આજે તમે તમારો નવો વ્યવસાય શરૂ કરવાની યોજના બનાવી શકો છો. તમારા જીવનસાથી સાથે તમારો સંબંધ મજબૂત રહેશે. તમારા સંબંધોમાં મધુરતા જળવાઈ રહેશે. તમે તમારી લાગણીઓ વિશે થોડું વિચારી શકો છો. નકામી બાબતોમાં સમય બગાડો નહીં. મિત્રતા વધી શકે છે. કાર્યક્ષેત્રમાં તમારો દબદબો રહેશે. કલા સાથે જોડાયેલા લોકોને આજે મોટી સફળતા મળી શકે છે. ભોજનમાં રસ વધશે.

મિથુન 
તમે સામાજિક વર્તુળમાં ખૂબ સક્રિય અને સફળ રહી શકો છો. સ્વાસ્થ્ય પ્રત્યે થોડું વધારે ધ્યાન આપવાની જરૂર છે. ઘણા લોકો કોઈપણ મુશ્કેલ પરિસ્થિતિમાં તમારો સાથ આપવા તૈયાર રહેશે. મોટાભાગના મિત્રો તમારી સાથે છે અને તમને સાથ આપશે. જે લોકો રોકાણ કરવાનું વિચારી રહ્યા છે તેમના માટે આજનો દિવસ ખરાબ રહી શકે છે. જો તમે શાંતિથી વિચારશો, તો પરેશાનીઓ અને ભયનો અંત આવશે.

 

177 Replies to “શનિદેવએ ૪ રાશીને આપ્યા છે આશીર્વાદ હવે રાતોરાત બનશે કરોડપતિ….

 1. Your idea is outstanding; the issue is something that not enough persons are speaking intelligently about. I’m very happy that I stumbled throughout this in my seek for one thing regarding this.

 2. Simply want to say your article is as amazing. The clarity in your post is just great and i can assume you’re an expert on this subject. Fine with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.

 3. Thank you, I have just been searching for information about this topic for ages and yours is the greatest I’ve discovered till now. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

 4. I have been curious about these trends, and you have really helped me. I have just told a few of my friends about this on FaceBook and they love your content just as much as I do.

 5. 695339 887389Amazing beat ! I wish to apprentice even though you amend your site, how could i subscribe for a blog website? The account aided me a acceptable deal. I had been just a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear thought 261993

 6. 907426 815825You created some decent points there. I looked on the internet for that issue and located most individuals will go together with with the web site. 573490

 7. whoah this blog is wonderful i really like reading your articles. Keep up the great paintings! You realize, a lot of people are hunting round for this info, you could help them greatly.

 8. It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you some interesting things or suggestions. Perhaps you can write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!

 9. I just sent this post to a bunch of my friends as I agree with most of what you’re saying here and the way you’ve presented it is awesome.

 10. I just couldn’t leave your website before suggesting that I really enjoyed the usual information an individual supply on your visitors? Is gonna be back often in order to investigate cross-check new posts

 11. Simply want to say your article is as amazing. The clarity in your post is just great and i can assume you’re an expert on this subject. Fine with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.

 12. Howdy I wanted to write a new remark on this page for you to be able to tell you just how much i actually Enjoyed reading this read. I have to run off to work but want to leave ya a simple comment. I saved you So will be returning following work in order to go through more of yer quality posts. Keep up the good work.

 13. My coder is trying to convince me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on numerous websites for about a year and am nervous about switching to another platform. I have heard great things about blogengine.net. Is there a way I can import all my wordpress posts into it? Any help would be really appreciated!

 14. The post is absolutely great! Lots of great info and inspiration, both of which we all need! Also like to admire the time and effort you put into your blog and detailed information you offer! I will bookmark your website!

 15. Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wanted to say that I’ve really enjoyed surfing around your blog posts. After all I’ll be subscribing in your feed and I am hoping you write again very soon!

 16. I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty. You are wonderful! Thanks!

 17. However, it is virtually all done with tongues rooted solidly in cheeks, and everyone has absolutely nothing but absolutely love for his or her friendly neighborhood scapegoat. The truth is, he is not just a pushover. He is basically that special variety of person strong enough to take all of that good natured ribbing for exactly what it is.

 18. Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!

 19. Thank you pertaining to sharing the following great subject matter on your website. I ran into it on google. I am going to check to come back after you publish additional aricles.

 20. Spot on with this write-up, I truly believe this website requirements a lot much more consideration. I’ll probably be once more to read much much more, thanks for that info.

 21. I think that may be an interesting element, it made me assume a bit. Thanks for sparking my considering cap. On occasion I get so much in a rut that I simply really feel like a record.

 22. Good site! I truly love how it is easy on my eyes it is. I am wondering how I might be notified when a new post has been made. I’ve subscribed to your RSS which may do the trick? Have a great day!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *