Rashifal

ચિતાની બમણી ઝડપે દોડશે આ 4 રાશિનું ભાગ્ય બનશે હજારોપતિ

આજે તમારે તમારા કામની યોજના કરવી પડશે. યાદ રાખો, હંમેશા બળ કામ કરશે નહીં, મન પણ લગાવવું પડશે. કોની સાથે કેવી રીતે વાત કરવી, આ બધાની મિશ્ર રીતે ગણતરી કરવી પડશે. ઓફિસમાં કામનો બોજ વધી શકે છે, જેના કારણે મન ઉદાસ રહેશે. જે લોકો વેપાર કરી રહ્યા છે, તેમણે પોતાના બિઝનેસ પાર્ટનર સાથે પારદર્શિતા રાખીને બિઝનેસ વધારવો જોઈએ. જો તમે સ્વાસ્થ્યને લઈને ઘણા દિવસોથી કોઈ રોગ સામે ઝઝૂમી રહ્યા છો, તો હવે તેમાં રાહત મળવાની સંભાવના છે. તમે તમારા જીવનસાથી પાસેથી કેટલીક મહત્વપૂર્ણ સલાહ મેળવી શકો છો જે તમારા માટે ફાયદાકારક રહેશે.

આજે સમાજમાં તમારી છબી મજબૂત રહેશે. નિઃશંકપણે તમારી અંદર ઘણી પ્રતિભા છે, તમારે તેને બહાર બતાવવી પડશે. તમારો આત્મવિશ્વાસ મજબૂત રાખો. ઓફિસમાં કેટલાક કઠિન નિર્ણયો પણ લેવા પડી શકે છે. બીજી બાજુ, જો તાબાના અધિકારીઓ નિયમો અનુસાર કામ ન કરતા હોય, તો તેઓ થોડી ઠપકો આપી શકે છે, એટલે કે, શિસ્ત જાળવવી પડશે. જો તમે કોઈ બિઝનેસ પ્રોજેક્ટ અથવા પ્રોપર્ટીમાં રોકાણ કરવાનું વિચારી રહ્યા છો, તો તેના માટે સમય સાનુકૂળ જઈ રહ્યો છે. સ્વાસ્થ્યની દૃષ્ટિએ જ્ઞાનતંતુઓની તાણ તમારી પરેશાનીનું કારણ બનશે. બાળકની ભૂલને બિલકુલ અવગણશો નહીં, નહીં તો તેની ખરાબ ટેવો સતત વધતી જશે.

આ દિવસે, અન્યો પ્રત્યે સહાનુભૂતિ દર્શાવતા, તમારે તેમની શક્ય એટલી મદદ કરવી પડશે, બદલામાં તમને સારા પરિણામ મળશે. કલા જગત સાથે જોડાયેલા લોકોએ સખત મહેનત કરવી જોઈએ. સારા પરિણામ જલ્દી મળશે. નાની હોય કે મોટી, ઑફર ગમે ત્યાંથી આવે છે, તો તમે તમારી પોતાની શરતો પર હા કહી શકો છો, તે સફળતા તરફનું પ્રથમ પગલું હોઈ શકે છે. સાથે જ સત્તાવાર ટાર્ગેટ પૂરો થવાની શક્યતાઓ પણ દેખાઈ રહી છે. પ્રવાસ સંબંધિત વ્યવસાય કરનારાઓને ફાયદો થઈ શકે છે. તબિયતમાં ઘટાડો જોવા મળશે, ખાસ કરીને હૃદયના દર્દીઓ સાવધાન રહે. ક્રેડિટ કાર્ડ વડે બિનજરૂરી ખરીદી કરવાનું ટાળો.

આ દિવસે ધનલાભ જોઈને ક્યાંય રોકાણ ન કરવું જોઈએ. ગ્રહોની નકારાત્મક સ્થિતિ તમને મૂંઝવણ આપી શકે છે જે ભવિષ્યમાં સારી નથી. ઓફિસિયલ કામને લઈને બોસ તમારાથી નારાજ થઈ શકે છે. સાથે જ તેમની નારાજગી દૂર કરવા માટે વધુ કામ કરવાની જરૂર છે. ફાઈનાન્સ સંબંધિત વ્યવસાય કરનારાઓએ પૈસાની લેવડ-દેવડ પર ધ્યાન આપવું પડશે. બીજી તરફ, સંદેશાવ્યવહાર અને સુગંધથી સંબંધિત વ્યવસાય કરનારાઓ માટે દિવસ શુભ છે. જેમને સ્વાસ્થ્યમાં અલ્સરની સમસ્યા છે, તેમણે સાવધાન રહેવું પડશે, ક્ષારયુક્ત ખોરાક વધુ ખાવો જોઈએ. જો કોઈ પરિચિત બીમાર હોય, તો ફોન પર તેની સ્થિતિ ચોક્કસપણે લો.

135 Replies to “ચિતાની બમણી ઝડપે દોડશે આ 4 રાશિનું ભાગ્ય બનશે હજારોપતિ

  1. Does your site have a contact page? I’m having trouble locating it
    but, I’d like to send you an email. I’ve got some suggestions for your
    blog you might be interested in hearing. Either
    way, great site and I look forward to seeing it develop over time.

  2. I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
    Is this a paid theme or did you customize it yourself?
    Anyway keep up the excellent quality writing, it’s rare to see
    a nice blog like this one nowadays.

  3. I’m amazed, I have to admit. Rarely do I come
    across a blog that’s both equally educative and interesting, and without
    a doubt, you have hit the nail on the head. The issue is an issue that too few people
    are speaking intelligently about. Now i’m very happy I found this in my hunt for
    something regarding this.

  4. Oh my goodness! Impressive article dude! Thanks, However
    I am experiencing troubles with your RSS. I don’t know the reason why I can’t join it.
    Is there anybody getting identical RSS problems? Anybody who knows the solution will you kindly respond?
    Thanx!!

  5. Hi there everyone, it’s my first go to see at this web
    page, and post is genuinely fruitful in support of me, keep up posting these types of articles or reviews.

  6. I’ve been exploring for a bit for any high-quality
    articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I
    eventually stumbled upon this website. Studying this information So i’m happy to express that I
    have a very good uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
    I most for sure will make certain to don?t omit this site
    and give it a look regularly.

  7. Bell’s entry-level package, posted online without fanfare two days before deadline, costs $24.95 per month. It counts the Weather Network, TVO and 10 francophone channels among its 26 offerings, according to the Bell website. † A Bell Internet subscription with unlimited usage is required. Some channels may not be visible if you have selected a different Favourites list than the one named All Chan (All channels). One Bill Bell Satellite TV Access content you can’t find anywhere else. Enjoy original and local food, entertainment and lifestyle series created by local producers. My Battery Isn’t Working. What Should I Do? Ontario and QuГ©bec residents please call Bell at 1 866 310 BELL (2355) and residents of the Atlantic provinces please call 1 866 342-7367, so that Bell can confirm that the Original Battery is within the Warranty Period and attempt to diagnose and correct the malfunction over the telephone. Be sure to keep your proof of purchase to establish the date of purchase of the Original Battery; otherwise Bell may have to estimate the date of purchase. http://artz.saanka.com/community/profile/charleyroe0318/ Live News Channels from United States Subscribe to our podcast Stream live TV (along with MSNBC) for as low as $30 mo. The following data may be collected and linked to your identity: Subscribe to our podcast Move your mouse to start the stream Unfortunately, MSNBC is no longer available on Pluto TV. However, you still have a couple of options for free access. Unfortunately, MSNBC is no longer available on Pluto TV. However, you still have a couple of options for free access. Main hosts and anchors E-mail:&nbspmsnbctvinfo@nbcuni.com On other devices, such as a smartphone or iPod Touch, access the live MSNBC feed by visiting the Channel Chooser website. MSNBC will have wall-to-wall coverage of Donald Trump’s latest impeachment proceedings, and you’ll be able to stream it from anywhere

  8. certainly like your web-site however you have to
    take a look at the spelling on quite a few of your posts.
    A number of them are rife with spelling issues and I to find it very bothersome to tell the reality nevertheless I will surely come again again.

  9. I just couldn’t go away your site prior to suggesting that I
    actually enjoyed the usual info an individual provide for your guests?
    Is gonna be back steadily in order to inspect new posts

  10. I’m truly enjoying the design and layout of your website.
    It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for
    me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme?

    Superb work!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *